Держпідприємництво пропонує удосконалити процедуру акредитації закладів охорони здоров’я

29.09.2013

25 вересня 2013 року в Держпідприємництві пройшла нарада з питань врегулювання розбіжностей чинних нормативно-правових актів у сфері надання медичних послуг 
 Так, представники Держпідприємництва, МОЗу та громадської організації «Спілка захисту прав підприємців» обговорили питання врегулювання розбіжностей чинних нормативно-правових актів у сфері надання медичних послуг, зокрема, акредитації закладів охорони здоров’я, які застосовують допоміжні репродуктивні технології.
 Відповідно до постанови КМУ від 15.07.1997 № 765 «Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров’я» акредитації підлягають усі заклади охорони здоров’я (далі – заклади) незалежно від форми власності. Перша акредитація закладу проводиться через два роки від початку провадження діяльності. Наступні акредитації проводяться кожні три роки.
 Наказом МОЗ від 23.12.2008 № 771 «Про затвердження Інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій» визначено, що застосування методик допоміжних репродуктивних технологій (далі – ДРТ) здійснюються виключно в акредитованих закладах охорони здоров’я.
 Тобто, новостворений медичний заклад, у зв’язку з обмеженнями, встановленими наказом МОЗ № 771, не може протягом перших двох років здійснювати медичну практику із застосуванням методів ДРТ, оскільки не може пройти акредитацію, навіть при наявності ліцензії, чим порушується право підприємців на здійснення підприємницької діяльності.
 За результатами обговорення прийнято рішення запропонувати МОЗ переглянути нормативно-правові акти, якими регулюється діяльність у зазначеній сфері та внести відповідні зміни, передбачивши при цьому можливість акредитації закладів охорони здоров’я не через 2 роки, а відразу після підтвердження спроможності закладу здійснювати діяльність у відповідній сфері та надавати медичні послуги відповідно до вимог, визначених для процедури акредитації.
 Одночасно представниками МОЗу було зазначено, що розробляються зміни до Порядку акредитації закладу охорони здоров’я.

 За матеріалами Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2018.
м. Київ, вул. Ушинського, 40, 2 поверх, офіс 219
(поруч з Єдиним вікном МОЗ)
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36