Урядом схвалено проект Закону «Про заклади охорони здоров'я та медичне обслуговування»

13.01.2014

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону №3850 від 8 січня 2014 року.
Серед основних новацій проекту  - запровадження ліцензування професійної діяльності лікарів. Як вказано в пояснювальній записці до проекту:"необхідність ліцензування професійної діяльності лікарів зумовлена світовим досвідом та реальними потребами, що склались в системі охорони здоров’я, зокрема, необхідністю встановлення чітких підстав набуття, припинення, або обмеження права здійснювати медичну діяльність на території України особам з медичною освітою, що в свою чергу підвищить відповідальність, професійний рівень медичних працівників та захист безпеки пацієнтів".
Також Проектом передбачено створення при закладах охорони здоров’я (незалежно від форми власності) наглядових рад за участі громадськості. Наглядові ради створюються з метою забезпечення нагляду за дотриманням прав та безпеки пацієнтів, забезпеченням якості медичної допомоги та додержанням етичних і правових принципів здійснення фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я.
На думку авторів проекту: "втілення ринкових механізмів у державну систему охорони здоров'я робить її більш ефективною та економічною і, як наслідок, сприятиме зміцненню державної системи охорони здоров'я та збереженню уособлених у ній соціальних цінностей".
На сьогодні проект Закону "Про заклади охорони здоров'я та медичне обслуговування" направлено на розгляд комітету з питань охорони здоров'я, з повним текстом проекту Ви можете ознайомитися за цим посиланням або на сайті Верховної Ради України.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2019.
м. Київ, проспект Перемоги 67, корпус F, оф.45
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36