Як уникнути довгих судових тяжб і зберегти добре ім'я

22.09.2012

20 вересня 2012 року у рамках XI Міжнародної виставки парфюмерії та косметики "InterCHARM - Україна" пройшла конференція "Салонний бізнес: ризики та і перспективи".

На конференції зі своєю доповіддю "Як уникнути довгих судових тяжб і зберегти добре ім'я. Страхування своєї відповідальності перед клієнтами" виступила директор юридичної фірми "МЕДКОНСАЛТИНГ" Антоніна Нижник.


У рамках своєї доповіді Антонина Нижник звернула увагу на необхідність "побудови системи захисту" салону краси, перукарні і т.п. від наслідків неумисної помилки майстра, несподіваної реакції на препарат або процедуру  або ж від заздалегідь спланованих дій клієнта-екстреміста.

Наявність необхідної документації при наданні послуги(підписання договорів або, наприклад, інформованих згод при здійсненні певних процедур) може істотно полегшити положення салону при розгляді претензії з боку клієнта.

Письмове інформування клієнта про можливі наслідки процедур єі хорошою профілактикою і непоганим захистом від претензій в майбутньому. Безумовно, усі дозвільні документи салону мають бути у повному порядку, а рівень кваліфікації і освіти співробітників відповідати виконуваним процедурам.

У країнах західної Європи і Сполучених Штатах Америки давно існують юридичні механізми, що дозволяють мінімізувати професійну відповідальність. Одним з таких механізмів є страхування професійної відповідальності.

Страхування професійної відповідальності дозволяє частково перекласти фінансову частину проблеми спричинення шкоди зовнішності і здоров'ю своїх клієнтів на страхову компанію, уклавши договір страхування відповідальності за якість послуг, що надаються.

Укладення такого договору може допомогти салону навіть у разі, якщо компанія дійсно винна в тому, що сталося, звичайно, виключаючи випадки навмисного спричинення шкоди. У портфелях страхових компаній України такі договори існують глибоко теоретично, хоча вони вже застосовуються в Росії. Але навіть в існуючих пропозиціях, як правило, розмір страхового відшкодування визначається рішенням суду, тобто не позбавляє підприємство від тривалих судових розглядів.

PDF версія доповіді на цій конференції.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2019.
м. Київ, вул. Ушинського, 40, 2 поверх, офіс 219
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36