Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Також ми надаємо платні on-line консультації, вартість - від 50 грн.

П.І.Б.*:
E-mail*:
Питання*:

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи підлягає акредитації відомчий медпункт?

Акредитації підлягають всі медичні установи, незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування.

Порядок проходження акредитації регламентований Постановою КМ України від 15.07.1997 р. № 765.

докладніше

Як дізнатися план перевірок дотримання ліцензійних умов провадження медичної практики на 2 кв. 2013 року?

План перевірок МОЗ України на поточний квартал, як правило, розміщується на сайті МОЗ України в другій-третій декаді першого місяця кварталу.

Ознайомитися з планом перевірок на 2 кв. 2013 р. Ви зможете і на нашому сайті після його опублікування.

докладніше

Добрий день, підкажіть, будь ласка, я зубний лікар, займаюся приватною практикою, чи має право стоматолог орендувати у мене частково приміщення, які документи для цього потрібно йому оформляти?

Лікар-стоматолог має право орендувати у Вас приміщення, підписавши договір оренди. Головне, щоб в договорі чітко були прописані питання, наприклад, спільного використання деяких приміщень (наприклад, с/в, коридор тощо), часу використання (якщо це буде не постійно) тощо. Для здійснення медичної практики даний лікар-стоматолог повинен буде підготувати пакет документів та отримати ліцензію (на дане приміщення).

докладніше

Нас вчили, що проводити рентгенологічні дослідження вагітним жінкам категорично забороняється. На практиці ж виходить навпаки. Питання: чи існує наказ МОЗ України, що забороняє дані дослідження?

Відповідно до п. 6.16-6.18 Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 4 червня 2007 року N 294 "Про затвердження Державних санітарних правил і норм "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" вагітним жінкам рентгенологічне дослідження виконують тільки за клінічними показаннями.

Дослідження проводять у другій половині вагітності, за винятком випадків, коли вирішується питання про переривання вагітності, чи за необхідності надання невідкладної медичної допомоги. При підозрі на вагітність питання про допустимість і необхідність рентгенологічного дослідження вирішують, виходячи з припущення, що вагітність існує. 

Вагітним жінкам забороняється проводити профілактичне рентгенологічне обстеження та рентгенотерапію. Вагітних жінок забороняється залучати до участі в рентгенологічних дослідженнях (підтримки дитини чи тяжкохворого родича).

Рентгенологічні дослідження вагітних жінок необхідно проводити з використанням усіх можливих засобів захисту. Середня еквівалентна доза зовнішнього локального опромінення шкіри в нижній частині живота за будь-які два послідовні місяці невиявленої вагітності не повинна перевищувати 2 мЗв. За наявності вагітності ця доза не повинна перевищувати 2 мЗв за весь період вагітності. У разі отримання плодом дози, що перевищує 100 мЗв, лікар зобов'язаний попередити пацієнтку про можливі наслідки.

докладніше

Добрий день, скажіть будь ласка, я лікар терапевт, мені сказали, що при роботі в приватному мед. центрі не йде трудовий стаж, це так? Якщо так, які закони це підтверджують або спростовують? Дякую за відповідь.

Форма власності медичного закладу, в якому Ви працюєте, ніяк не впливає на Ваш трудовий стаж. Трудовий стаж включає весь час, коли ви працюєте за трудовим договором (і за вас платяться внесок), а також:

  • перебуваєте на лікарняному;
  • в декреті, відпустці по догляду за дитиною до трьох років або відпустці по догляду за дитиною до шестирічного віку за медичними показаннями;
  • отримуєте допомогу по безробіттю.

Тобто робота як у державному, так і в приватному мед.закладі, враховується в трудовий стаж та враховується при виплаті пенсії за віком.

Можливо, мова у Вашому листі йде про право вийти на пенсію за вислугою років. Право працівників сфери охорони здоров'я на пенсію за вислугою років передбачене Законом України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, п. е) статті 55 Закону таке право надане мед.працівникам при наявності спеціального стажу роботи від 25 років у відповідності з переліком, який затверджується в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів, і незалежно від віку.

Важливою умовою для призначення пенсії за вислугою років є звільнення з роботи, що дає право на таку пенсію. Це правило встановлене статтею 7 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» для всіх видів пенсій за вислугою років без винятку.

Однак, часто в пенсійному фонді в призначенні пенсії за вислугою років відмовляють на тій підставі, що медичний заклад не пройшов державну акредитацію, особливо часто це стосується приватних мед.закладів. "Порядок державної акредитації закладу охорони здоров'я" був затверджений Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 765. До цього часу вимог щодо обов'язкової державної акредитації в українському законодавстві не було.

Крім цього, мед.заклад має право на акредитацію через два роки після початку роботи. Однак Пенсійний фонд часто не бере до уваги ці аргументи та відмовляється нараховувати пенсію за вислугою років мед.працівникам. Такі дії пенсійного фонду можна оскаржити в суді.

докладніше1 ... 89101112131415161718 ... 22
© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2017.
м. Київ, вул. Ушинського, 40, 2 поверх, офіс 219
(поруч з Єдиним вікном МОЗ)
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36