Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Також ми надаємо платні on-line консультації, вартість - від 50 грн.

Нас вчили, що проводити рентгенологічні дослідження вагітним жінкам категорично забороняється. На практиці ж виходить навпаки. Питання: чи існує наказ МОЗ України, що забороняє дані дослідження?

Відповідно до п. 6.16-6.18 Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 4 червня 2007 року N 294 "Про затвердження Державних санітарних правил і норм "Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур" вагітним жінкам рентгенологічне дослідження виконують тільки за клінічними показаннями.

Дослідження проводять у другій половині вагітності, за винятком випадків, коли вирішується питання про переривання вагітності, чи за необхідності надання невідкладної медичної допомоги. При підозрі на вагітність питання про допустимість і необхідність рентгенологічного дослідження вирішують, виходячи з припущення, що вагітність існує. 

Вагітним жінкам забороняється проводити профілактичне рентгенологічне обстеження та рентгенотерапію. Вагітних жінок забороняється залучати до участі в рентгенологічних дослідженнях (підтримки дитини чи тяжкохворого родича).

Рентгенологічні дослідження вагітних жінок необхідно проводити з використанням усіх можливих засобів захисту. Середня еквівалентна доза зовнішнього локального опромінення шкіри в нижній частині живота за будь-які два послідовні місяці невиявленої вагітності не повинна перевищувати 2 мЗв. За наявності вагітності ця доза не повинна перевищувати 2 мЗв за весь період вагітності. У разі отримання плодом дози, що перевищує 100 мЗв, лікар зобов'язаний попередити пацієнтку про можливі наслідки.

Добрий день, скажіть будь ласка, я лікар терапевт, мені сказали, що при роботі в приватному мед. центрі не йде трудовий стаж, це так? Якщо так, які закони це підтверджують або спростовують? Дякую за відповідь.

Форма власності медичного закладу, в якому Ви працюєте, ніяк не впливає на Ваш трудовий стаж. Трудовий стаж включає весь час, коли ви працюєте за трудовим договором (і за вас платяться внесок), а також:

  • перебуваєте на лікарняному;
  • в декреті, відпустці по догляду за дитиною до трьох років або відпустці по догляду за дитиною до шестирічного віку за медичними показаннями;
  • отримуєте допомогу по безробіттю.

Тобто робота як у державному, так і в приватному мед.закладі, враховується в трудовий стаж та враховується при виплаті пенсії за віком.

Можливо, мова у Вашому листі йде про право вийти на пенсію за вислугою років. Право працівників сфери охорони здоров'я на пенсію за вислугою років передбачене Законом України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, п. е) статті 55 Закону таке право надане мед.працівникам при наявності спеціального стажу роботи від 25 років у відповідності з переліком, який затверджується в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів, і незалежно від віку.

Важливою умовою для призначення пенсії за вислугою років є звільнення з роботи, що дає право на таку пенсію. Це правило встановлене статтею 7 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» для всіх видів пенсій за вислугою років без винятку.

Однак, часто в пенсійному фонді в призначенні пенсії за вислугою років відмовляють на тій підставі, що медичний заклад не пройшов державну акредитацію, особливо часто це стосується приватних мед.закладів. "Порядок державної акредитації закладу охорони здоров'я" був затверджений Постановою КМУ від 15.07.1997 року № 765. До цього часу вимог щодо обов'язкової державної акредитації в українському законодавстві не було.

Крім цього, мед.заклад має право на акредитацію через два роки після початку роботи. Однак Пенсійний фонд часто не бере до уваги ці аргументи та відмовляється нараховувати пенсію за вислугою років мед.працівникам. Такі дії пенсійного фонду можна оскаржити в суді.

Я лікар стоматолог. Працюю як приватний підприємець на єдиному податку. Чи треба мені проходити акредитацію? Роз'ясніть.

Фізична особа-підприємець не є закладом охорони здоров'я і тому не повинна проходити акредитацію (незалежно від лікарської спеціальності та форми оподаткування).

Доброго дня! Висновок спеціалістів про стан техніки безпеки та експлуатації споруд у закладі. Чи можна попросити зразок написання цього висновку. Дякую! Чекаю відповіді.

Цей висновок необхідно було отримувати в Держгірпромнагляді та подавати разом з пакетом документів на акредитацію закладу охорони здоров’я.

На сьогодні, даного документу подавати НЕ потрібно.

Ознайомитись з оновленим переліком документів, який необхідний для подачі документів для проходження акредитації закладом охорони здоров’я,  Ви можете, перейшовши за посиланням: http://www.medconsulting.com.ua/ua/akreditatciya-medichnih-zakladiv/

Здрастуйте. Я лікар-невролог (сертифікат лікаря-спеціаліста невролога). Чи обов'язково мати категорію для роботи в приватному мед. центрі чи досить сертифіката? Стаж за спеціальністю 24 роки.

Для роботи на посаді лікаря-невропатолога необхідно мати або непрострочений сертифікат спеціаліста або непрострочене посвідчення про категорію (будь-яку). Вимог з наявності певної категорії не існує.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2020.
м. Київ, проспект Перемоги 67, корпус F, оф.45
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36