Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Також ми надаємо платні on-line консультації, вартість - від 50 грн.

П.І.Б.*:
E-mail*:
Питання*:

Я закінчила медичне училище "сестринська справа" - 10 років працювала на посаді статистика медичного, маю другу кваліфікаційну категорію. Також закінчила Донбаську державну машинобудівну академію та здобула професію "економіст". Чи маю я право на підставі диплому про вищу економічну освіту займати посаду лікаря-статистика? Дякую.

Відповідно до Наказів МОЗ України №195 від 25.12.1992 року та Довідника кваліфікаційних професій (випуск 78), Ви можете займати посаду статистика медичного або керівника відділу медичної статистики. Для того, щоб займати лікарську посаду, Вам необхідно мати вищу медичну освіту.

докладніше

Чи потрібно переоформлювати ліцензію на мед. практику в разі внесення змін до Статуту, наприклад, при додаванні до назви лікарні імені почесного громадянина?

У випадку зміни назви юридичної особи, ліцензія підлягає обов’язковому переоформленню. Звертаємо вашу увагу, що ліцензію необхідно подати на переоформлення протягом 10 днів від дати реєстрації змін до Статуту.

докладніше

Підкажіть, куди відносити складені Відомості для отримання ліцензії на медичну практику? На Грушевського (в МОЗ України) їх вже не приймають.

З 1 грудня 2011 року Міністерство охорони здоров'я України запровадило надання адміністративних послуг за принципом "Єдиного вікна".

Прийом та видача документів від юридичних та фізичних осіб здійснюються за адресою: м. Київ, вул. Ушинського, 40.

З більш детальною інформацією щодо роботи Єдиного вікна МОЗ України Ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням: http://www.medconsulting.com.ua/ua/nashi-publikatciji/dine-vikno-moz-ukrajini

докладніше

Працювала акушером-гінекологом. Зараз я пішла на пенсію по вислузі років! Чи можу я працювати в приватній клініці на такій же посаді але зі збереженням пенсії?

Право  медичних працівників на пенсію за вислугою років передбачено Законом України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, ст. 55 Закону таке право надано працівникам сфери охорони здоров'я і соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи від 25 років, незалежно від віку,  на посадах згідно з переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909.  Для медичних працівників  це посади лікарів  та  середнього  медичного  персоналу (незалежно від найменування посад.) 

Однак важливою умовою для призначення пенсії за вислугою років є звільнення з роботи, що дає право на таку пенсію. Це правило встановлено ст. 7 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» для всіх видів пенсій за вислугу років без винятку. Якщо такий пенсіонер влаштується на роботу, яка дає право на пенсію за вислугою років (тобто на посаду лікаря або на посаду середнього медичного персоналу), виплата пенсії припиняється і відновлюється після звільнення. Отже, якщо Ви будете працювати на посаді лікаря-акушера-гінеколога у приватній клініці, пенсійний фонд має припинити Вам виплату пенсії за вислугою років.

Водночас медики мають право продовжувати працювати, але на посадах, які не дають права на пенсію за вислугою років (наприклад, на посаді реєстратора медичного). У цьому випадку виплата пенсії не припиняється.

докладніше

Які вимоги Державної інспекції ядерного регулювання України щодо необхідності отримання ліцензії на право здійснення діяльності з використанням джерел іонізуючого випромінювання медичним закладом?

Відповідно до п.6 ст.9  Закону України  «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» діяльність у сфері електроенергетики та використання ядерної енергії підлягає ліцензуванню.

Законом України від 08.02.95 р. №39/95-ВР «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»  встановлено, що використання ядерної енергії - це  сукупність видів діяльності, пов'язаних з використанням ядерних технологій, ядерних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання  у науці, виробництві, медицині та інших галузях, а також видобуванням уранових руд та поводженням з радіоактивними відходами.

Джерело іонізуючого випромінювання відповідно до ст.1. Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» – це будь-який  фізичний об'єкт, крім ядерних установок, що містить радіоактивну речовину, або технічний пристрій, який створює або за певних умов може створювати іонізуюче випромінювання.

Відповідно до Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» від 11 січня 2000 року N 1370-XIV використання джерел іонізуючого випромінювання - один з окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії, що включає такі види робіт з джерелами іонізуючого випромінювання: експлуатація, технічне обслуговування, зарядження-перезарядження, перетарювання, ремонт, налагоджування, проведення випробовувань з метою визначення технічних характеристик та перевірки на герметичність; введення та виведення з експлуатації установок, що містять джерела іонізуючого випромінювання; монтаж та демонтаж, зберігання  (крім  транзитного  зберігання  під  час перевезення), отримання (придбання) та передача (збут), у тому числі з метою постачання.

Проте слід зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2002 р. N 912 затверджено перелік джерел іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких звільняється від ліцензування.

Отже, якщо Вашого джерела іонізуючого випромінювання в зазначеному вище переліку немає, вимоги Державної інспекції ядерного регулювання України є правомірними.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 17-1. Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» суб'єкти діяльності у сфері використання ядерної енергії несуть відповідальність за провадження діяльності у сфері використання ядерної енергії, щодо якої законом встановлені вимоги обов'язкового отримання ліцензії та/або іншого документа дозвільного характеру і реєстрації, без одержання таких документів або реєстрації - штраф у розмірі від п'ятисот до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Детальніше про порядок і розміри штрафів див. Постанову Кабінету Міністрів України від 29 червня 1996 р. N 708 «Про затвердження Положення про порядок встановлення розмірів та накладення штрафів на підприємства, установи і організації, які здійснюють діяльність у сфері використання ядерної енергії, у разі порушення ними норм, правил і стандартів безпеки або умов дозволів на ведення робіт»).

докладніше1 ... 15161718192021
© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2017.
м. Київ, вул. Ушинського, 40, 2 поверх, офіс 219
(поруч з Єдиним вікном МОЗ)
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36