Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Також ми надаємо платні on-line консультації, вартість - від 50 грн.

Добрий день. скажіть будь ласка, я закінчила державну медичну академію оп спеціальності "Клінічна фармація" пройшла 1 рік інтернатури, і отримала кваліфікацію "Клінічного провізора", скажіть чи маю я право працювати лікарем статистиком якщо пройду курси спеціалізації?

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професійних працівників Випуск 78 «Охорона здоров'я», що затверджений Наказом МОЗ України від 29.03.2002 р. № 117 посаду лікаря-статистика може займати особа, яка має повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки "Медицина", пройшла інтернатуру за однією зі спеціальностей медичного профілю з наступною спеціалізацією з "Організації і управління охороною здоров'я" та має сертифікат лікаря-спеціаліста.

Також до медичної діяльності на посадах лікарів статистиків допускаються особи з повною вищою та неповною вищою (немедичною) освітою, які закінчили вищій або середній спеціальний навчальний заклад, отримали вищу або неповну вищу економічну, економіко-статистичну, статистичну та інженерно-економічне освіту, пройшли спеціальну підготовку і мають сертифікат лікаря-спеціаліста.

Таким чином, Ви не можете займати посаду лікаря-статистика враховуючи Вашу освіту.

Доброго дня! Я ФОП,місяць тому отримала ліцезію на мед. практику із стоматології, підкажіть будь ласка чи дійсно мене не стосується питання акредитації і ще будь ласка які форми звітності і в які держ. органи я повинна подавати? Щиро дякую.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року № 765 "Про затвердження Порядку державної акредитації закладу охорони здоров'я" (із змінами, внесеними Постановою КМУ від 17.12.2012 р. № 1216) акредитацію проходять тільки заклади охорони здоров'я. Фізична особа -підприємець  не є закладом охорони здоров'я, тобто акредитацію не проходить.
Перелік обліково- звітних форм залежить від  конкретної спеціальності, за якою Ви здійснюєте медичну практику.  Перелік форм повинен був бути вказаний Вами в документах, які Ви подавали на отримання ліцензії на медичну практику (Відомості про наявність нормативних документів, п. 2). Як правило, це річні звітні форми № 20 і 17, але точний перелік краще уточнити в обласному (міському) центрі медичної статистики.

Скажіть будь ласка, інтернатура враховується до медичного стажу контрактників?

Під «медичним стажем» розуміється стаж на посадах медичних працівників, що дає право вийти на пенсію за вислугою років.Перелік таких посад затверджено постановою Кабінету Міністрів «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» від 4 листопада 1993 р. за № 909. Цією постановою передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працюють у закладах охорони здоров’я.

 Інтерни, що проходять навчання  за рахунок бюджетних коштів, як правило працюють на посадах лікарів-інтернів в лікувальних закладах, про що їм вноситься запис в трудову  книжку.Тому така  робота на посаді лікаря-інтерна зараховується до такого стажу роботи, адже лікар отримує при цьому заробітну плату, якщо навчається за державним замовленням.
Складнішою є ситуація, коли особа сама платить кошти за навчання в інтернатурі і запис до її трудової книжки не вноситься.такому випадку управління Пенсійного фонду розцінюють таке навчання не як укладений трудовий договір, а як договір цивільно-правового характеру, який свідчить про те, що установа охорони здоров’я надає такій особі послуги щодо її навчання. Тобто, цей період розцінюється не як період роботи, а як період навчання.  А періоди навчання не входять до спеціального стажу роботи, який дає право на призначення пенсії за вислугу років, отже стаж не враховується.

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, чи можливо документи на оформлення ліцензії передати в МОЗ інтернетом?

На жаль, документи для оформлення ліцензії на медичну практику подати через інтернет неможливо. Документи подаються особисто ліцензіатом (або довіреною особою ліцензіата за дорученням) до «Єдиного вікна» МОЗ України за  адресою: м. Київ, вул. Ушинського, 40.

"Єдине вікно" працює щоденно з 9.00 до 17.45, крім суботи та неділі, обідня перерва з 13.00 до 14.00.

Телефони  «Єдиного вікна» МОЗ України : +380 (44) 393-31-95, +380 (44) 393-31-96.

Доброго дня!Підкажіть будь-ласка, як провести проплату за ліцензію та забрати документ (ліцензію).Від МОЗ прийшов лист про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності. З якими документами і куди звертатися? Дякую!

Плата за видачу ліцензії вноситься після прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії.

Статтею 15 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" встановлено, що за видачу ліцензії справляється плата, розмір та порядок зарахування якої до Державного бюджету України встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2000 № 1755 "Про строк дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу" плата за видачу ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності становить одну мінімальну заробітну плату виходячи з її розміру, що діє на дату прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, крім плати, розмір якої встановлений законами.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" встановлено такий розмір мінімальної заробітної плати:

з 1 січня – 1218 гривень.

За переоформлення ліцензії та за видачу дубліката справляється плата в розмірі п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85 грн.).

За видачу копії ліцензії справляється плата в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян (17 грн.).

Плата, яка вноситься суб'єктом господарювання за видачу, переоформлення, а також за видачу копії та дубліката ліцензії вноситься на рахунки територіального органу Державного казначейства (код бюджетної класифікації за доходами 22011800, символ звітності банку 896).

Для оформлення бланка ліцензії, переоформленої ліцензії, дубліката ліцензії, копії ліцензії, суб'єкту господарювання необхідно подати (відіслати поштою) до МОЗ України або Центру адміністративних послуг "Єдине вікно" документ, що підтверджує внесення плати.

Після надходження документа, що підтверджує внесення плати, МОЗ України, не пізніше ніж за три робочі дні, буде оформлено та видано відповідні документи. 

Отримати бланк ліцензії може керівник закладу охорони здоров'я (або фізична особа-підприємець) в "Єдиному вікні" МОЗ України за адресою: вул. Ушинського,40. Варто мати при собі документ, що посвідчує особу. 

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2020.
м. Київ, проспект Перемоги 67, корпус F, оф.45
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36