Юридичний аудит

Отримавши ліцензію на медичну практику новостворений ліцензіат часто вважає, що саме складне вже позаду: ліцензія є, отже можна працювати.

Це звичайно так, але господарська діяльність з медичної практики вимагає оформлення та розробки досить великої кількості документації, яку не завжди легко розробити та запровадити самому, принаймні, на початку роботи.

До того ж, кожний суб’єкт господарювання має свої особливості, в процесі роботи виникають певні нюанси, питання, на які не завжди є готова відповідь. Часто підходять до розробки та впровадження  документів досить формально: дізналися, що роблять колеги, взяли зразки документів та роздруковують їх у себе, не особливо замислюючись над тим, а чи потрібно воно взагалі. Так у приватного лікаря-стоматолога ФОПа,  що працює сам або  разом  лише з однією  медичною сестрою, наприклад,  в документах можна знайти  і накази про створення комісій з трудових спорів чи фармакотерапевтичної комісії.

А дійсно важливі речі залишаються геть неврегульованими, зокрема, поширеною є ситуація, коли  в одному й  тому ж приміщенні, в різних кабінетах  (чи навіть в одному) працюють декілька ліцензіатів,  при чому використання спільних приміщень ніяк не розмежовано.  Інколи один ліцензіат використовує обладнання іншого, і це теж ніде не зафіксовано. Але ж це прямо вимагають ліцензійні умови!  Відповідно до п. 22 Ліцензійних умов використання приладів, обладнання, оснащення інших суб’єктів господарювання, для надання медичної допомоги допускається суб’єктом господарювання на підставі укладених договорів.

Визначити, що потрібно саме Вам допоможе ЮК Медконсалтинг під час проведення аудиту дотримання ліцензійних умов. Ми завжди виїжджаємо до ліцензіата на, як правило – двоє юристів, та переглядаємо всі аспекти діяльності ліцензіата, за виключанням бухгалтерських та фінансових аспектів. Зокрема, ми намагаємося з’ясувати:

  • Які саме документи подавалися для отримання ліцензії на медичну практику,  чи повідомлялося про зміни, чи відповідає діяльність ліцензіата тій інформації, що подана до МОЗ України;
  • Переглядаємо вивіску та куточок споживача, інші документи, що надаються пацієнту;
  • З’ясовуємо, чи вірно ведуться кадрові справи;
  • Перевіряємо, як відбувається обіг лікарських засобів;
  • Переглядаємо обліково-звітну документацію, торкаємося питань охорони праці, метрологічної повірки обладнання, клінічних маршрутів пацієнта
  •  та багато іншого, адже кожен ліцензіат має свої особливості.

За результатами аудиту ми розробляємо документи саме для ліцензіата, при чому тільки ті, які Вам дійсно потрібні! Ми не розробляємо інструкції по розробці інструкцій з охорони праці чи інструкцію по розробці посадових інструкцій. Це ж фактично інструкція на інструкцію, зразки яких досить поширені серед ліцензіатів. Ми намагаємося зрозуміти безпосередньо  Ваші потреби та уникати шаблонних рішень.

Після проведеного аудиту Ви будете знати всі свої проблемні моменти та мати не тільки  інструменти їх вирішення та рекомендації, а ще й безпосередньо розроблені документи під Вас, з Вашими реквізитами, з ПІБ Ваших працівників і т.п. (за потреби враховуються побажання щодо і щодо бланку, і щодо шрифту). Фактично треба роздрукувати, підписати та дотримуватись, а щодо журналів – почати правильне їх ведення та заповнення.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2024.
м. Київ, проспект Берестейський 67, БЦ Bright, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36