Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Добрий день! Ми КНП ЦПМСД, який надає виключно первинну медичну допомогу, але плануємо відкрити в майбутньому УЗД кабінет та Рентген -кабінет. Скажіть будь ласка чи можемо ми вности зміни у нашу ліцензію на медичну практику і розширити її і додати узд і ренген?

Будь-який ліцензіат може розширити свою ліцензію новими спеціальностями за умови наявності у нього приміщень, які відповідають ДБН, відповідного обладнання  та наявності лікарів.

Для цього потрібно отримати Акт санітарно-епідеміологічного обстеження приміщення, який є обов’язковим для спеціалізованої медичної допомоги. Раніше, при отриманні ліцензії, КНП, яке надає виключно первинну медичну допомогу, такий документ не отримувало,  оскільки для первинної ланки даний документ не потрібен. Ультразвукова діагностика та Рентгенологія – це спеціалізована медична допомога (раніше це була вторинна медична допомога), тому Акт потрібен. Ділі заповнюються Відомості про матеріально-технічну базу на нові спеціальності та пакет документів подається в МОЗ України.

Нажаль, зараз рішення щодо розширення ліцензії на сайті МОЗ не публікуються, Ліцензійний реєстр на період дії воєнного стану не працює. Тому рекомендуємо подати запит до МОЗ на отримання Витягу з ліцензійної справи аби дізнатись рішення.

Доброго дня.Скажіть будь ласка чи можу я відкрити кабінет зубного гігієніста(для проведення професійної гігієни порожнини рота) маючи диплом зубний гігієніст

Звичайно Ви можете отримати ліцензію за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою «стоматологія». Так, власне, правильно звучить ця спеціальність, а посада – гігієніст зубний.

Процедура загальна як і для інших спеціальностей: пошук приміщення, його обладнання, отримання Акту санітарно-епідеміологічного обстеження, складання Відомостей про стан МТБ, подача документів в МОЗ.

Доброго дня! Чи потрібно отримувати ліцензію для надання послуги "професійна гігієна ротової порожнини, зняття зубних відкладень" (Неінвазивним методом)? Інші види стоматологічних послуг надавались не будуть. Дякую

Отримувати ліцензію на медичну практику в даному випадку необхідно принаймні за спеціальністю  «стоматологія» для молодших спеціалістів з медичною освітою.

Чи має право випускник медичного коледжу зі спеціальності 223 Медсестринство кваліфікації Фельдшер працювати на посаді медичної сестри

Вимоги до працівників, які працюють на посадах медичних працівників, визначені Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників,  що затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117 (Випуск 78 «Охорона здоров’я»). Так, на посаді сестри медичної може працювати особа з неповною вищою медичною освітою (молодший спеціаліст) або базовою вищою освітою (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа».

 Спеціальність «Медсестринство» є відносно новою, та зміни до Довідника ще не внесені, однак відповідно до Наказу  МОН України від 06.11.2015  № 1151» Про особливості запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266», спеціальність «сестринська справа» та «медсестринство» відповідають одна одній.

Отже, особа з такою спеціальністю та кваліфікацією має право займати посаду сестри медичної.

Доброго дня! Чи може лікар, без спеціалізації «хірургічна стоматологія» приймати на роботу хірурга-стоматолога?
Дякую!)

Якщо ФОП (не залежно від того, які в нього освітні документи) має ліцензію на медичну практику по спеціальності хірургічна стоматологія – звичайно він може приймати на роботу і лікаря стоматолога-хірурга.

На сьогодні ФОП може отримати ліцензію на медичну практику за будь-якими спеціальностями, не залежно від своїх освітніх документів, прийнявши на роботу відповідних спеціалістів.

123456 ... 22
© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2024.
м. Київ, проспект Берестейський 67, БЦ Bright, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36