Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Доброго дня! Чи потрібно отримувати ліцензію для надання послуги "професійна гігієна ротової порожнини, зняття зубних відкладень" (Неінвазивним методом)? Інші види стоматологічних послуг надавались не будуть. Дякую

Отримувати ліцензію на медичну практику в даному випадку необхідно принаймні за спеціальністю  «стоматологія» для молодших спеціалістів з медичною освітою.

Чи має право випускник медичного коледжу зі спеціальності 223 Медсестринство кваліфікації Фельдшер працювати на посаді медичної сестри

Вимоги до працівників, які працюють на посадах медичних працівників, визначені Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників,  що затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117 (Випуск 78 «Охорона здоров’я»). Так, на посаді сестри медичної може працювати особа з неповною вищою медичною освітою (молодший спеціаліст) або базовою вищою освітою (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа» або «Акушерська справа».

 Спеціальність «Медсестринство» є відносно новою, та зміни до Довідника ще не внесені, однак відповідно до Наказу  МОН України від 06.11.2015  № 1151» Про особливості запровадження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 266», спеціальність «сестринська справа» та «медсестринство» відповідають одна одній.

Отже, особа з такою спеціальністю та кваліфікацією має право займати посаду сестри медичної.

Доброго дня! Чи може лікар, без спеціалізації «хірургічна стоматологія» приймати на роботу хірурга-стоматолога?
Дякую!)

Якщо ФОП (не залежно від того, які в нього освітні документи) має ліцензію на медичну практику по спеціальності хірургічна стоматологія – звичайно він може приймати на роботу і лікаря стоматолога-хірурга.

На сьогодні ФОП може отримати ліцензію на медичну практику за будь-якими спеціальностями, не залежно від своїх освітніх документів, прийнявши на роботу відповідних спеціалістів.

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, для оформлення ліцензії на медичну практику (офтальмологія) ФОПу чи потрібно вказувати в спеціальностях організація і управління? І друге питання: чи потрібно Положення про медичному кабінеті, якщо відкриваємо кабінет? Дякуємо.

Для отримання ліцензії на медичну практику на ФОП спеціальність ОУОЗ не потрібна. Вона потрібна лише для головного лікаря/директора – тобто керівника закладу охорони здоров’я. А в ФОП головного лікаря/директора нема. Також не потрібно і Положення про кабінет.

Чи може кваліфікований лікар, доктор наук, вища кваліфікаційна категорія зареєстрований як фізична особа-підприємець займатися приватною медичною практикою без оформлення ліцензії МОЗ України.

Медична практика це вид діяльності, що підлягає обов’язковому ліцензуванню п. 15 ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності»Тому, незалежно від кваліфікації лікаря, ліцензію на  медичну практику доведеться отримувати.  

123456 ... 22
© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2021.
м. Київ, проспект Перемоги 67, корпус B, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36