Питання-відповідь

Компанія залишає за собою право вибірково відповідати та публікувати відповіді на питання.

Працювала акушером-гінекологом. Зараз я пішла на пенсію по вислузі років! Чи можу я працювати в приватній клініці на такій же посаді але зі збереженням пенсії?

Право  медичних працівників на пенсію за вислугою років передбачено Законом України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, ст. 55 Закону таке право надано працівникам сфери охорони здоров'я і соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи від 25 років, незалежно від віку,  на посадах згідно з переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року №909.  Для медичних працівників  це посади лікарів  та  середнього  медичного  персоналу (незалежно від найменування посад.) 

Однак важливою умовою для призначення пенсії за вислугою років є звільнення з роботи, що дає право на таку пенсію. Це правило встановлено ст. 7 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» для всіх видів пенсій за вислугу років без винятку. Якщо такий пенсіонер влаштується на роботу, яка дає право на пенсію за вислугою років (тобто на посаду лікаря або на посаду середнього медичного персоналу), виплата пенсії припиняється і відновлюється після звільнення. Отже, якщо Ви будете працювати на посаді лікаря-акушера-гінеколога у приватній клініці, пенсійний фонд має припинити Вам виплату пенсії за вислугою років.

Водночас медики мають право продовжувати працювати, але на посадах, які не дають права на пенсію за вислугою років (наприклад, на посаді реєстратора медичного). У цьому випадку виплата пенсії не припиняється.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2021.
м. Київ, проспект Перемоги 67, корпус B, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36