Розробка медико-правової документації

Сучасну медичну практику неможливо уявити без значної кількості документації, що має юридичне значення.  Тут і первинна облікова документація, і інші документи, що є обов’язковими, оскільки затверджені наказами МОЗ України та іншими нормативними документами, а  також власні анкети, згоди, опитувальники та договори.

А лікарі не завжди документи полюбляють. Та підходять до їх  розробки та впровадження  іноді досить формально: почули, що колеги з пацієнтом договори укладають,  отже і собі буду укладати. І підписують той договір з кожним пацієнтом. Але розуміння, навіщо і чому, і взагалі чи потрібно його підписувати – не завжди є.

Але  ж  правильно розроблена медична документація може бути вкрай корисною в роботі лікаря, адже будь-яке медичне втручання несе певний ризик, а інколи пацієнти залишаються невдоволеними навіть якщо все зроблено ідеально з медичної точки  зору.  Підписуючи «шаблонний», формальний договір, в якому часто навіть не вказується, а що саме за послуга надається,  лікар продовжує залишатися незахищеним, а тільки марнує папір.  

Договір має бути детальним,  зрозумілим,  містити всі необхідні умови та реквізити – і тільки тоді він буде «працювати».

Це саме стосується і інформованих згод: чим детальніше буде складено формуляр інформованої згоди пацієнта на медичне втручання, тим менший ризик виникнення претензій у пацієнта до  закладу або до   лікаря.

Загалом документація ліцензіата не обмежується договорами і інформованими згодами: це і різні положення, інструкції, накази, розпорядження та багато іншого.

Якщо Вам потрібна допомога у розробці медико-правової документації, договорів на медичне втручання, інформованих згод тощо – звертайтесь до юридичної компанії МЕДКОНСАЛИТНГ і  наші юристи запропонують вам оптимальний варіант співпраці: надання шаблонів документів, розробка документації під ліцензіата, коригування документів, які вже має ліцензіат тощо.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2024.
м. Київ, проспект Берестейський 67, БЦ Bright, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36