Реєстрація колективних договорів

Багато хто вважає колективні договори «пережитками радянського минулого» та укладає їх тільки в разі крайньої необхідності. Але чітко і правильно сформульований колективний договір може стати фундаментом для підвищення ефективності праці, а також конкурентної заробітної плати та отримання прибутку в медичному закладі. Наприклад, саме в колективному договорі можна передбачити правила і норми видачі спеціального форменого одягу, засобів індивідуального захисту і т.п., що важливо для медпрацівників.

Колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають права юридичної особи. Він може також полягати в окремих структурних підрозділах підприємства, установи, організації в межах компетенції цих підрозділів.

Колективний договір укладається між власником або уповноваженим ним органом (особою), з одного боку, і первинними профспілковими організаціями, а в разі їх відсутності - представниками, обраними на загальних зборах найманих працівників, з іншого боку.
Не варто забувати і про те, що відповідно до нових стандартів державної акредитації при наявності колективного договору медустанові присвоюється певна сума балів.

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2022.
м. Київ, проспект Перемоги 67, корпус B, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36