Зміни в законодавстві щодо провадження медичної практики

03.01.2024

27 грудня 2023 року КМ України прийняв Постанову № 1393 «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».

Змін досить багато, але деякі з них мають суто практичне застосування: нова форма Відомостей про стан МТБ (так, ця форма змінилась 29 грудня 2023 року, це вже оновлений варіант), правильне оформлення документів, кількість екземплярів і т.п.

Але є і більш суттєві зміни, зупинимось на найголовніших:
1. «…Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики до набрання чинності цією постановою, зобов’язані не пізніше ніж протягом року з дня опублікування цієї постанови подати до органу ліцензування документ, визначений в додатку 2 до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики»

2. «…Ліцензіат за кожним місцем (адресою) провадження медичної практики повинен забезпечити створення необхідних умов для вільного доступу маломобільних груп населення до приміщень відповідно до державних будівельних норм та правил, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат, або відповідною установою, уповноваженою на проведення такого обстеження…»

Тепер доступною мовою:
для отримання ліцензії на медичну практику потрібно отримати Довідку про доступність маломобільних груп населення. Дані цього документу вносяться у Відомості про стан МТБ (раніше в п. 7 вписували Акт санітарно-епідеміологічного обстеження. На сьогодні даний Акт отримувати не треба, замість нього з’являється Довідка).

Подивитися  текст Постанови можна тут,  подивитися всі зміни можна  тут 

© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2024.
м. Київ, проспект Берестейський 67, БЦ Bright, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36