Особливості атестації в період дії воєнного стану

18.05.2022
Прийнято Наказ МОЗ України № 426 від 7.03.2022 «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров'я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану»  (завантажити наказ), що регулює проведення атестації на період дії воєнного стану в Україні.
Відповідно до Наказу МОЗ України № 426:
1. Зупиняється проведення атестації на підтвердження звання лікаря-спеціаліста, атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій лікарям, атестації на підтвердження звання спеціаліста та атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій професіоналам з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров'я, атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій молодшим спеціалістам з медичною освітою.
❗️☑️Звертаємо увагу на фразу «зупиняється в період дії воєнного стану». Тобто, якщо Ви мали пройти атестацію до початку війни (наприклад в січні 2022 року), однак не пройшли її вчасно, на вас дія цього наказу не розповсюджується, і даний наказ не буде для вас рятівною паличкою.
2. Термін дії сертифікатів лікаря-спеціаліста, сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію, який спливає у період дії воєнного стану, та посвідчень лікарів про кваліфікаційну категорію, які планували пройти атестацію протягом року після закінчення п'ятирічного строку з дати попередньої атестації, продовжується на 1 рік наказом керівника закладу охорони здоров'я за місцем роботи.
❗️☑️Так само звертаємо увагу на фразу «спливає у період дії воєнного стану» - а не до,та на фразу – «продовжується наказом керівника».
Отже, накази не забувайте видавати!
Про ФОПів як завжди забули – але ми думаємо, що тут по аналогії має бути як з ЗОЗ. Тобто ФОПи теж мають видавати такі накази, якщо в них є наймані працівники).
Поновлення атестації має буди відновлено у строк 60 днів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.
© Медконсалтинг. Всі права захищено. 2011-2024.
м. Київ, проспект Берестейський 67, БЦ Bright, оф.304
тел.: +380 (44) 466-11-46
моб.: +380 (67) 796-11-36